Týden na statku

... aneb Farmářsko-řemeslný pobytový týden pro rodiče s dětmi na Vysočině

Pro koho je pobyt určen?

Pobyt je vhodný pro děti od 6 do 12 let s doprovodem rodičů nebo prarodičů, případně s dalšími i mladšími sourozenci. 

Kde budete bydlet?

Ubytování přímo na čerstvém vzduchu v luxusních stanech, hned vedle restaurace se skvělou kuchyní,kde bude podávána po celou dobu pobytu plná penze a zajištěn pitný režim. 

Co si vzít s sebou?

Lůžka ve stanech jsou vybavena ložním prádlem, ale vzhledem k aktivitám je dobré vzít si s sebou spací pytel a karimatku. Dále si přivezte holínky, pláštěnku, čelovku nebo baterku, psací pomůcky, nůžky,lepidlo, pastelky.

Co ve volném čase?

Ve chvílích, kdy nebude probíhat program, máme pro vás nachystánu hledačku po Tasově, při které poznáte historii tohoto místa. Pokud by byl zájem, je možné po předchozí domluvě zajistit návštěvu sdružení Slepíši, kde si můžete vyzkoušet Axmanovu techniku modelování (www.slepisi.eu).
Dále můžete využít možnost koupání, jízdu v traktoru, nebo výlety do okolí (zříceniny, Dalešice, zámek Náměšť nad Oslavou, Velké Meziříčí, Kralice, údolí řeky Oslavy a další).

Co když nebude dobré počasí?

Většina aktivit je realizovatelná v krytých prostorách. Pokud by se venkovní činnosti (výlet do lesa, táborák) nemohly uskutečnit, máme pro vás náhradní program

Co si odvezete?

Kromě neopakovatelných společných zážitků a duše oproštěné od všedních starostí si z každé aktivity odvezete vlastnoručně vyrobený suvenýr, kterým se budete moci pochlubit své rodině i známým. Provšechny děti i dospělé má pak farma Tasov připravený originální dárek. Již nyní se na vás moc těšíme.

Program týdne:

Každý den od pondělí do pátku bude motivovaný jedním řemeslem, ke kterému se budou vztahovat nejrůznější aktivity. Staneme se knihaři, hospodáři, kováři, pekaři, dřevorubci. Vždy ráno bude možné připojit se ke krmení zvířat. Nebude chybět společné grilování, táborák, rytířské klání, cesta za pokladem či dobrovolné nocování mimo farmu.