O nás

Farma Tasov je rodinný podnik, zabývající se zemědělstvím již po několik generací. Šetrně nakládáme s půdou a dbáme na dobrou péči o naše zvířata.


Největší část z cca 30 ha polností tvoří pastviny pro skot, ovce a kozy. K hlavním plemenům základního stáda patří Český strakatý skot (ČESTR), Aberdeen Angus a Charolais. I díky přirozenému pastevnímu chovu zvířat si držíme statut ekologického zemědělství. Výsledkem jsou ty nejlepší farmářské produkty, které si vás získají poctivou chutí.


Mimořádná farmářská restaurace

Naší velkou chloubou je farmářská restaurace, kterou jsme otevřeli koncem roku 2019. Snažíme se, aby co největší podíl surovin do naší kuchyně pocházel právě z naší farmy. Samostatná sýrárna a velká pec přímo v restauraci nám umožňují nabízet vlastní sýry a domácí chléb.


Okolí farmy

Většina našich tasovských pastvin přiléhá přímo k farmě. Při pohodové procházce po pastvinách se ocitnete v přímém kontaktu se zvířaty, čímž se nejlépe seznámíte se způsobem jejich života. V našem okolí najdete samozřejmě mnoho dalších možností k odpočinku.

Obec Tasov se nachází v malebné vysočinské krajině, která přímo vybízí k výletům na kole i pěšky. Vypravit se můžete např. do Třebíče, města UNESCO památek, na Dalešickou přehradu a navštívit místní postřižinský pivovar, případně dát přednost jednomu z několika blízkých zámků.