Ubytování

Aktivní dovolená na Vysočině – agroturistika

Speciální pobytový balíček pro aktivní páry na 2 až 5 nocí, případně celý týden

FT-dotace2020-1080x1080-01-agroturist-2Připravili jsme pro vás speciální pobytový balíček orientovaný na agroturistiku na krásné farmě na Vysočině. Přijeďte za námi na Třebíčsko, Farma Tasov leží jen 3 km od sjezdu z dálnice D1 (50 km z Brna, 150 km z Prahy).

Vyzkoušíte si krmení zvířat, práci pekařů, dřevorubců, hospodářů, budete vyrábět sýry a další hodnotné produkty. Dovolenou můžete spojit s pěknými výlety po okolí. Dozvíte se něco o místní historii, poznáte i zajímavé literární souvislosti Tasova.

To všechno v příjemném prostředí Vysočiny, ve slunečné jihovýchodní části kraje. Volné chvíle samozřejmě můžete využít pro pěkné výlety. V dosahu jsou hned dvě památky UNESCO. Bližší Třebíč (23 km) a vzdálenější Žďár nad Sázavou (42 km).

Další zajímavé cíle v okolí jsou Vodní nádrž Dalešice, Mohelenská hadcová step, Zámek ve Velkém Meziříčí a malebná údolí řek Oslavy, Balinky a případně vzdálenější Jihlavy.


Pro koho je pobyt určen?
Pobyt je vhodný pro aktivní páry, které se chtějí dozvědět něco víc o hospodaření a zažít netradiční dovolenou.

Kde budete bydlet?
Ubytování přímo na čerstvém vzduchu v luxusních stanech, hned vedle restaurace se skvělou kuchyní, kde bude podávána po celou dobu pobytu plná penze a zajištěn pitný režim. Farma Tasov nabízí i klasické ubytování hotelového typu.

Co si vzít s sebou?
Lůžka ve stanech jsou vybavena ložním prádlem, ale vzhledem k aktivitám je dobré vzít si s sebou spací pytel a karimatku. Dále si přivezte podle uvážení holínky, pláštěnku, čelovku nebo baterku, ať si můžete program užít naplno.

Co ve volném čase?
Ve chvílích, kdy nebude probíhat program, máme pro vás nachystánu hledačku po Tasově, při které poznáte historii tohoto místa.
Dále můžete využít možnost koupání, jízdu v traktoru, nebo výlety do okolí (zříceniny, Dalešice, zámek Náměšť nad Oslavou, Velké Meziříčí, Kralice, údolí řeky Oslavy a další).

Co když nebude dobré počasí?
Většina aktivit je realizovatelná v krytých prostorách. Pokud by se venkovní činnosti (výlet do lesa, táborák) nemohly uskutečnit, máme pro vás náhradní program.

Co si odvezete?
Kromě neopakovatelných společných zážitků a duše oproštěné od všedních starostí si z každé aktivity odvezete vlastnoručně vyrobený suvenýr, kterým se budete moci pochlubit své rodině i známým. Už se na vás moc těšíme.

Program týdne:
Každý den od pondělí do pátku bude motivovaný jedním řemeslem, ke kterému se budou vztahovat nejrůznější aktivity. Staneme se knihaři, hospodáři, kováři, pekaři, dřevorubci. Vždy ráno bude možné připojit se ke krmení zvířat. Nebude chybět společné grilování, táborák, rytířské klání, či dobrovolné nocování mimo farmu. K tomu všemu vynikající lokální potraviny a farmářské produkty.